Najnowsze wiadomości

19 lipca 2024 22:57

Jakie są katowickie piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne?Artysta śpiewał: "Katowice nocą z brązową mocą". Czy jednak ten klub kończy imprezowe życie w największym mieście Śląska? W żadnym wypadku!!! Nie zabraknie tam miłośników piwa kraftowego. Przenieśmy Was przez miejsca, w których możecie spróbować pysznych wyrobów z regionalnych i nie tylko browarów.

Chmielobrody: Jaskinia piw kraftowych przy ulicy Słowackiego 31.

Popularny bloger piwny o pseudonimie Hopsbeard jest właścicielem sklepu. Autor i właściciel sklepu nie stara się być ekspertem. Opisuje siebie bardziej jako "faceta, który lubi dobre piwo". Jego placówka powstała w odpowiedzi na to zapotrzebowanie. Istnieje wiele wspaniałych piw rzemieślniczych dostępnych z różnych szkół piwowarskich i gatunków.

Chmielobrody to świetne miejsce, by znaleźć coś wyjątkowego do spróbowania dziś wieczorem. Wśród wielu opcji na pewno znajdzie się coś, co przypadnie Ci do gustu!

Browar Strefa Piwa Rzemieślniczego: Dobre piwa rzemieślnicze i regionalne

Browariat to pub, który unika piw przemysłowych i skupia swoją działalność na produktach rzemieślniczych. Browariat oferuje więcej niż złociste trunki z regionalnych lokali. Znajdziecie tu również piwa ze znanych światowych browarów, takich jak amerykański Founders Brewing Co. czy bawarski Schonramer.

W lokalu dostępnych jest wiele gatunków piwa. Możecie zamówić takie style jak pils, dunkel, IPA, APA, Stout i wiele innych. Bar ma nowoczesny, ale bardzo klimatyczny wystrój, który zachęci Was do pozostania na dłużej.

Biała Małpa: Ponad 500 rodzajów piwa w Katowicach

"Największy śląski multitap". Właściciele Białej Małpy opisują siebie jako "największy śląski multitap". Nie są w błędzie, biorąc pod uwagę ich bogaty wybór. Opcji jest wiele - do wyboru jest ponad 500 piw butelkowych, do tego 20 kranów i cztery pompy. Aby spróbować wszystkich piw, nawet jeśli przychodzilibyście codziennie, zajęłoby to prawie dwa lata.

The White Monkey oferuje meksykańskie jedzenie i napoje, a także piwo. Burrito z kieliszkiem tequili Wszystko co najlepsze!

Browar Mariacki: Najlepsze piwo, pub i restauracja w jednym

W tym lokalu znajduje się bar, restauracja oraz prywatny browar. Browar Mariacki to jedno z niewielu miejsc w Katowicach, które oferuje możliwość degustacji warzonych na miejscu napojów. Przyciągnie Was industrialny wygląd lokalu.

W ofercie mają zarówno piwo, jak i koktajle oraz wykwintne dania mięsne i rybne.

Smuggler's Inn diner - Teksańska knajpa znajdująca się w centrum Katowic

Czy kiedykolwiek marzyliście o wycieczce do Teksasu? Choć Smuggler's Inn Diner nie zabierze Cię do Teksasu w dosłownym tego słowa znaczeniu, to jednak sprawi, że przez krótką chwilę poczujesz się jak na Dzikim Zachodzie. Wysoki bar w centrum lokalu to miejsce, w którym możesz cieszyć się świetnym piwem lub drinkiem, a także solidnym burgerem i innymi przekąskami. Choć może nie jest to najbardziej ikoniczna część zestawień pubów z piwem rzemieślniczym, to zdecydowanie warto ją odwiedzić - choćby tylko dla świetnej muzyki i atmosfery.

Te miejsca są Wam znane? Jesteście stałymi bywalcami któregoś z nich? Wybierz się na wycieczkę po katowickich barach i szybko je poznaj!

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!