Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 15:15

Dobre piwo czyli wrocławski browar rzemieślniczy. Gdzie znaleźć wrocławskie piwo kraftowe?Wrocław to wyjątkowe miejsce. Trudno o bardziej ekscytujące miasto z tak wieloma atrakcjami. Stolica Dolnego Śląska ma wiele zalet. Jednym z nich są prężnie działające browary rzemieślnicze i kraftowe. We Wrocławiu znajdują się jedne z najlepszych barów piwnych w Polsce. To miejsca, które każdy miłośnik złocistego trunku musi odwiedzić.

Gdzie można znaleźć dobre piwo we Wrocławiu?

Wrocław to polskie imię piwa. Odbywa się w nim wiele głośnych imprez, które związane są z najpopularniejszym polskim trunkiem. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa jest jednym z najbardziej znanych wydarzeń. Co roku przyciąga on ludzi z całej Polski.

Na "wrocławskim" festiwalu nie znajdziesz tylko dobrego alkoholu. Piwo jest przez cały rok, a lokalne puby każdego dnia oferują pyszne, warzone na miejscu trunki. Oto kilka wyjątkowych miejsc, które zasługują na szczególne wyróżnienie.

Browar Stu Mostów - Klejnot w koronie wrocławskiego browarnictwa

Mimo, że znajduje się dość daleko od centrum miasta to pub ten jest łatwo dostępny dla wszystkich wrocławskich miłośników piwa. Miejsce jest bardzo klimatyczne i wyróżnia się otwartymi kadziami. Dzięki temu możecie zobaczyć jak powstaje Wasze piwo.

Na terenie lokalu można również skosztować jedzenia, w tym pierogów z trocią, kozicą i wielu innych przysmaków. Warto się wybrać - zarówno na piwo, jak i na obiad.

AleBrowar Wrocław - lokalny z bogatą ofertą

AleBrowar ma lokale w całej Polsce, ale Wrocław jest ich najpopularniejszy. Jest to świetne miejsce na piątkowe wieczory ze znajomymi ze względu na atmosferę i duży wybór piw. Jest tu 13 kranów i tyle butelek, że trudno policzyć. Jeśli jesteś głodny, możesz zamówić pyszną pizzę kraftową - wypiekaną na miejscu!

Browar Profesja - kraft profesja

Profesja to firma zajmująca się produkcją piwa! Wrocławski browar rzemieślniczy waży każde piwo na własnym sprzęcie, używając płynnych drożdży i tylko najlepszych składników. Założyciele pubu twierdzą, że został on założony przez piwowarów domowych i miłośników piwa, co tylko dodaje mu uroku.

Można tu spróbować ponad 50 stylów piwa rzemieślniczego. Już dla samego tego warto odwiedzić to miejsce!

4Hops to uroczy pub serwujący piwo kraftowe

Kolejna ukryta perełka, którą warto odkryć poza starym miastem. Jak widać, właściciele są pasjonatami kolarstwa. Można nawet zobaczyć rowery na ścianach. Obsługa jest kompetentna i może pomóc w wyborze odpowiedniego napoju dla Ciebie. Jest tu 16 kranów, oraz piwa butelkowane, które można nalewać na raz. 4Hops Mexican Cuisine to świetna opcja, jeśli chcesz coś zjeść.

Warsztat piwowarski - Prawdziwie rzemieślniczy browar

"Najbardziej rzemieślniczy browar w Polsce" Założyciele Pracowni Piwa twierdzą, że są najbardziej rzemieślniczym browarem w Polsce. Nie jest to dalekie od prawdy. Lokal nie tylko produkuje swoje piwo, ale i sprzęt. Ba, nawet sami go wyremontowali! To prawdziwi pasjonaci, którzy uwielbiają eksperymentować. Pracownia Piwa oferuje piwo z solą morską, bzem, a nawet zielonym pieprzem.

Warsztat Piwny to miejsce, które zostało zbudowane w całości przez rzemieślników.

Przyjdź na dobre piwo do Wrocławia!

Przekonacie się, że we Wrocławiu jest wiele lokali, które serwują piwo rzemieślnicze. Każdy z nich jest wyjątkowy i warty spróbowania. Kiedy planujecie wycieczkę po wrocławskich pubach i barach?

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!