Najnowsze wiadomości

19 lipca 2024 23:17

Jaki jest najdziwniejszy rodzaj alkoholu na świecie?Jaki trunek obecnie spożywasz? Co wolisz, wódkę z boczkiem czy wino zmieszane z ptakiem? Miłość do alkoholu to coś, co łączy ludzi na całym świecie. Zdziwiłbyś się, jak różnorodny jest alkohol dostępny w różnych regionach. Być może zaskoczą Cię nietypowe trunki, które można pić.

To nie to samo co płyny z tej ziemi. Najdziwniejsze alkohole świata

Odwagi nie mierzy się ilością zwycięstw czy pokonanych lęków. Mierzy się ją tym, co można wypić rekreacyjnie. Picie słabych chmielowych piw czy win gronowych jest już passé - poszukiwacze wrażeń chcą czegoś więcej. Przemierzają świat w poszukiwaniu alkoholu, który ich zadowoli i pozwoli spróbować nowych rzeczy.

Jesteśmy pewni, że jesteś jedną z tych osób. Na całym świecie jest mnóstwo dziwnych alkoholi. Mamy dla Ciebie kilka niezwykłych pomysłów, które albo Cię uszczęśliwią, albo sprawią, że poczujesz się chory.

Wino z mewy, alkohol ze sfermentowanego ptaka

Jakie wina odmianowe są Twoimi ulubionymi? Może spodoba Ci się trunek z martwego, sfermentowanego żuru. Skąd wziął się ten pomysł? Wino to wymyślili Innuici, którzy mieszkają na dalekiej północy, gdzie trudno o owoce i inne rośliny, które mogłyby posłużyć do produkcji wina. Wpadli na pomysł, by robić je z mew.

Jak to się dzieje? Mewę należy pokroić na kawałki, a następnie umieścić w szklance z wodą. Na koniec mięso musi być wystawione na działanie słońca, aby uległo fermentacji. Jest to ryzykowny proces, który może doprowadzić do powstania domowego spirytusu.

Kumys to wino zrobione z mleka

Najsmaczniejsze jest mleko klaczy. Sfermentowane mleko klaczy. Tego typu pokarm nie jest stabilny, więc trzeba go zakonserwować w odpowiedni sposób, np. robiąc z niego ser. Kumys powstaje ze świeżego niepasteryzowanego mleka końskiego i poddawany jest kilkudniowej fermentacji. Jest to popularny napój w Azji Środkowej, można go kupić w sklepie spożywczym.

A co z aromatem i smakiem? Choć jest on subiektywny, to raczej nie sięgniesz po niego w piątkowy wieczór.

Mieszanie skorpiona lub węża z płynem

Pierwszą rzeczą, o której możesz pomyśleć, gdy zobaczysz ten azjatycki produkt, jest: Jak udało im się zmieścić to zwierzę w tak małym pojemniku? Większość napojów produkuje się z wina ryżowego, ale niektóre napoje mogą zawierać również zwykły alkohol zbożowy lub regionalną whisky.

Ta nalewka została zainspirowana tradycyjną medycyną chińską. Pomysł na tę nalewkę pochodzi z tradycyjnej medycyny chińskiej. Jad węża uważany był wtedy za dobre źródło witalności i zdrowia. Najchętniej wprowadzilibyśmy to w życie, ale świat należy do odważnych!

Absynt to napój ziołowy wywodzący się ze świata alkoholi mocnych

Absynt to szczególny rodzaj alkoholu, który może wydawać się nieco mniejszy niż inne trunki z tej listy. W tym likierze dominuje słodki koperek i zielony anyż. Jego zawartość alkoholu może wynosić od 45 do 75%. Siła Absyntu nie jest tym, co czyni go tak popularnym, ale jego "psychoaktywne" właściwości.

Absynt był zdelegalizowany na Zachodzie przez większość XX wieku. Konstytucja Szwajcarii, skąd pochodzi napój, zabraniała nawet jego produkcji. Dzisiejszy absynt nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby powodować halucynacje. Zielony kolor alkoholu wynika z faktu, że do destylacji używa się wielu ziół.

Wódka z bekonem - wyjątkowy smak?

Amerykanie wymyślili pikantną wódkę o smaku bekonu. Pracowali nad nią przez dwa lata. Choć smak nie jest powszechny, to w wielu krajach Europy i w Ameryce cieszy się dużą popularnością. Najlepiej smakuje w krwawej Mary!

Piwo o smaku pizzy - pamiętaj, aby je schłodzić.

Piwo i pizza świetnie się ze sobą komponują. Ale czy sprawdzają się w tej samej butelce piwa? Dwóch pasjonatów piwa postanowiło to wypróbować i uwarzyło w swoim domu piwo na bazie pizzy. Proces warzenia polega na rozdrobnieniu wszystkich składników na pizzę, następnie wrzuceniu ich do zacieru, a następnie namoczeniu ich "jak torebki herbaty". Proes polega na dodaniu do zacieru chmielu i przypraw w torebkach. Po schłodzeniu płyn jest filtrowany do dużych szklanych dzbanów. Piwo jest gotowe do spożycia po 1-2 tygodniach fermentacji.

To obowiązkowa propozycja dla miłośników pizzy!

Mescal - meksykański konkurent dla tequili

Meskal nie jest dziwnym napojem. To napój na bazie agawy, który smakuje bardzo podobnie do tequili. Pechuga to jedna z jego ciekawych odmian. Wyróżnia się tym, że pomija etap starzenia w dębowej beczce i jest zawieszana przed trzecią destylacją w alembiku. W niektórych mezcalach można też znaleźć larwy ćmy.

Blended whiskey i Rum znikają z rynku!

Są rzeczy, które są poza zasięgiem filozofów. Niektóre z napojów na naszej liście są tego dowodem. Te prezenty z pewnością ucieszą żądnych przygód przyjaciół, którzy szykują się na okazję prezentową. Ich znalezienie może nie być łatwe!

Zapomnij o żubrówce, ciesz się wódką z bekonem!

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!