Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 16:29

Piwo kraftowe, znane również jako piwo rzemieślnicze. Jakie rodzaje piwa są dostępne w Krakowie? Dowiedz się więcej o pubach i sklepach z piwem w KrakW ciągu ostatniej dekady piwna rewolucja ogarnęła całą Polskę. Jest wiele barów, które oferują dobre piwo rzemieślnicze. Krany pojawiają się w mniejszych i większych barach, a puby takie jak CK Browar czy Świat Piwa są dobrze znane piwoszom w Polsce. Gdzie powinien udać się każdy krakowski miłośnik złotego trunku? Sprawdźmy!

Jaki jest najlepszy krakowski pub kraftowy?

Kraków ma mnóstwo barów piwnych. Na Starym Mieście znajduje się wiele małych i dużych pubów, które oferują szeroki wybór piwa, od lekkich piw pszenicznych po mocne portery. Niektóre lokale są tak znane, że dziś przodują w krakowskiej sztuce piwowarskiej.

Przyjrzyjmy się szczegółowo kilku lokalom, które sprzedają piwa kraftowe i są bardzo popularne zarówno wśród turystów, jak i rodowitych krakowian.

Weź Krafta

Kiedyś fabryka cygar, teraz browar z piwem kraftowym... Tak można opisać lokal o wdzięcznej, regionalnej nazwie "Weź się za Krafta". Idealnie wpasował się w industrialną scenerię i szybko stał się jednym z najciekawszych miejsc w regionie. Lokal jest połączeniem pijalni, pubu i ogródka, w którym można napić się chłodnego piwa w upalne letnie popołudnie.

Kraft jest świetnym przykładem na to, że nie trzeba otwierać baru w centrum Londynu, aby stał się on popularny. Niezależnie od miejsca, dobra marka będzie bronić swojej marki!

House of Beer

Krakowski House of Beer oferuje 23 różne rodzaje piwa i ponad 200 butelek. Lokal wyposażony jest w meble z ciemnego drewna i duże skórzane kanapy, które pozwalają na relaks przy ulubionym piwie. Bar znany jest z doskonałego alkoholu i pysznego jedzenia. Na wieczór piwny z przyjaciółmi świetną przekąską jest ryba i frytki, chilli con carne i gorące skrzydełka z kurczaka.
Atmosfera pubu doskonale oddaje klimat kraftowego browaru. Postawiono tu na minimalizm i usunięcie zbędnych elementów rozpraszających uwagę, takich jak telewizory. House of Beer to świetne miejsce na start, jeśli jeszcze nie byliście.

Strefa Piwa

Pub, odpowiednio nazwany Strefa Piwa, ma wiele do zaoferowania. Ma na stanie 18 piw lanych i co najmniej tyle samo piw butelkowanych. Choć pub nastawiony jest przede wszystkim na czeskie i polskie piwa rzemieślnicze, można tu znaleźć także trunki z innych krajów. Oprócz alkoholu można zamówić także słone przekąski, głównie czeskie.
Lokal znajduje się na krakowskim Kazimierzu, zaledwie kilka minut od Placu Nowego.

Browar Lubicz

Nazwa "Browar Lubicz", która po raz pierwszy pojawiła się blisko 200 lat temu, ma długą historię. Choć pierwotnego zakładu już dawno nie ma, jego duchowy spadkobierca wciąż działa niezwykle prężnie. Jest to połączenie baru z restauracją, dzięki czemu może oferować zarówno pyszne lokalne piwo, jak i smaczne jedzenie.

Browar Lubicz mieści się w budynku dawnej Słodowni, w okolicy, w której panuje klimat ciężkiego przemysłu. Podkreśla to rzemieślniczy charakter okolicy i pozwala cieszyć się piwem w otoczeniu, w którym wciąż znajdują się XIX-wieczne fabryki.

Wybierz swój ulubiony krakowski browar rzemieślniczy!

To tylko kilka z wielu lokali w Krakowie, które warto odwiedzić. Który z nich jest Twoim ulubionym? Jeśli jeszcze nie miałeś okazji odwiedzić jednego z tych miejsc, zrób to jak najszybciej. Dobre piwo czeka na Twoją wizytę!

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!