Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 16:41

Szklanki do whiskey, które powalą cię na kolana. Który z nich powinieneś wybrać?Szklanki do whisky to świetny pomysł na prezent dla przyjaciół i rodziny, którzy uwielbiają ten trunek. Takie szklanki przydadzą się, gdy będziesz chciał cieszyć się ulubionym drinkiem z whisky. A co jeśli masz już swój ulubiony zestaw i nie chcesz kupować nowego? Na specjalne okazje możesz wykorzystać nietypowe wzory.

Nigdy nie można mieć wystarczająco dużo szklanek do whisky. Może w Twoim domu pojawiają się goście?

Najbardziej intrygujące szklanki do whisky

Masz dość tych samych starych nudnych kieliszków w każdym domu? Być może chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach. Mamy idealne rozwiązanie! Stworzyliśmy oryginalne szklanki do whisky z grawerem,więcej i inne specjalne cechy, które sprawią, że będziesz się wyróżniać!

Pochylone szklanki do whisky

Każdy wie, że w przypadku whisky mogą pojawić się problemy z wyważeniem. Tak jest również w przypadku szklanek. Wbrew pozorom są one mocne i odporne na zalanie. Jeśli chcesz dać popalić swojemu przyjacielowi, możesz zaserwować mu drinka w podobnej szklance.

Szklanka z miejscem do palenia

Lubisz wypić dobre cygaro ze swoim wieczornym drinkiem? Ta szklanka została stworzona przez oryginalnego wynalazcę. Już nie będziesz musiał szukać popielniczki, czy gdziekolwiek indziej, gdzie Twoje cygaro może być bezpiecznie przechowywane. Wystarczy, że będziesz trzymał je w dłoni i zawsze będziesz miał je pod ręką, gdy będziesz go potrzebował.

Lampa Aladyna

Szklanka ta została zainspirowana lampą awanturnika z kreskówki Disneya. Whisky, którą wlewasz do górnej komory przesącza się do jej dolnej części, uwalniając swoje aromaty. Szklankę można trzymać w dłoni, aby jeszcze bardziej ją ogrzać i wzmocnić jej złożony aromat, zapewniając przyjemne doznania podczas picia. Wypełnij życzenie!

Szklane "akwarium"

Ta szklanka kojarzy się nie tylko z akwarium, ale wyróżnia się również oryginalnym designem. Taka konstrukcja ogranicza powstawanie oparów alkoholu i podkreśla aromat whisky. Szklanka wygodnie leży w dłoni dzięki wąskiej szyjce i szerszemu korpusowi.

Szklanka z chemicznym grawerunkiem

Jak zrobić idealną whisky w szklance Te związki chemiczne nie są przypadkowe. Bezpośrednio wiążą się ze smakiem i zapachem szkockiego trunku.

Drewniana "szklanka", do whisky

Okazuje się, że szklanka nie musi być wykonana w całości ze szkła. Ten konkretny projekt wykonany jest z eleganckiego drewna wiązowego o głębokim kolorze. Każdy kawałek drewna jest unikalny, więc każda para okularów będzie niepowtarzalna.

Szklanka "szturmowiec" z Imperium

Szklanka z motywem maski Stormtrooper Mask to świetny prezent dla fanów Star Wars. Poczuj się jak Darth Vader! Możesz też kupić podobną karafkę, jeśli podoba Ci się ten pomysł.

Jakiego typu szklanki są najlepsze do whisky? Szkło tradycyjne czy kryształowe?

Jak koneserzy wybierają szklanki do whisky? Kryształ jest najlepszym wyborem nie bez powodu. Szkło kryształowe jest bardziej wyrafinowane niż tradycyjne odmiany. W tym przypadku stosuje się tlenek ołowiu. Dzięki temu szkło jest bardziej plastyczne podczas produkcji i zachowuje swoje wyjątkowe walory estetyczne.

Choć tradycyjne szkło ma swoje zalety, nie jest tak wytrzymałe jak kryształowe. Jest mniej odporne na warunki zewnętrzne, co zwiększa prawdopodobieństwo jego pęknięcia. Aby uznać, że jest inaczej, szkło musi mieć grube i ciężkie ścianki. szklanki do whisky mają zazwyczaj cienkie ścianki.

Kryształ jest najlepszym wyborem, jeśli szukasz wysokiej jakości szklanek.

Jak wybrać odpowiednie szklanki do whisky?

Kupując ekskluzywne szklanki do whisky, musisz zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Oto czynniki, które ułatwią Ci wybór.

Wygląd

Konstrukcja i skład szklanki mają znaczący wpływ na zawartość. Powinieneś zwrócić uwagę na ogólną jakość i cechy fizyczne kubka, takie jak jego waga, obwód, uchwyt. Jak szklanka czuje się w dłoni? Jak prezentuje się na półce? To wszystko składa się na wyjątkowe doświadczenie podczas picia whisky. Przy wyborze odpowiedniego szkła ważne są względy estetyczne.

Dostępność do picia

Podstawową kwestią jest to, czy ze szklanki do whisky pije się wygodnie i łatwo. Ma na to wpływ waga szklanki, kąt jej ścianki oraz średnica. Dzięki temu picie alkoholu będzie przyjemniejsze i pozwoli cieszyć się jego smakiem.

Aromat

Aromat jest kluczowym elementem doświadczenia picia whisky. Niektórzy preferują stożkową górę, aby aromat trunku uderzył ich zaraz po podniesieniu szklanki. Niektórzy wolą szersze szklanki, które pozwalają alkoholowi oddychać. Pozwala to oparom etanolu uciec i łagodzi smak whisky.

Personalizowane szklanki do whisky

Czy masz wizję naczynia, z którego chciałbyś pić? Odpowiedzią może być szklanka do whisky na zamówienie. Wystarczy, że zlecisz to zadanie odpowiedniej firmie, a oni przygotują szklankę niepodobną do żadnej innej!

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!