Najnowsze wiadomości

20 lipca 2024 0:16

Które łódzkie piwo kraftowe jest numerem jeden?Publicysta Leszek Jażdżewski użył sformułowania: "W Łodzi nie trzeba mieć nic, ale można wszystko." Ta zasada jest tu widoczna, choć nie wiadomo, czy miał na myśli piwo rzemieślnicze. W Łodzi znajduje się wiele browarów i barów, które oferują pyszne piwo rzemieślnicze. Odkryjcie kilka fajnych miejsc!

PiwPaw Łódź

PiwPaw to obowiązkowy punkt programu dla miłośników piwa! Mają tam piwa z tylu 104 kranów, ile się da, w tym landrynki. Są jeszcze dostępne butelki, jeśli to za mało. Na miejscu powstają niektóre trunki - są to te pod marką Bazyliszek.

Istnieje możliwość degustacji każdego piwa przed zakupem. Dzięki temu można zdecydować, czy warto kupić piwo i je łyknąć, czy lepiej wybrać coś innego. Dużym plusem jest profesjonalna obsługa, która zawsze doradzi i wybierze coś, co będzie Ci smakowało.

Wystrój jest zarówno tradycyjny, jak i niepowtarzalny. Ściany pokryte kapslami i wpisane piwnymi cytatami. To świetne miejsce na spędzenie piątkowego wieczoru ze znajomymi. Stoły zostały wykonane z maszyn do szycia, co jest ciekawym rozwiązaniem.

Piwoteka Narodowa

Nazwa placówki mówi sama za siebie. Biblioteka Narodowa jest porównywana do tego lokalu ze względu na różnorodność i duży wybór produktów. Znajdzie się tu szeroki wybór napojów rzemieślniczych, nie tylko z lokalnych browarów, ale także z całego świata. Piwa warzone są na miejscu, przez co mogą być całkiem ciekawe.

Piwoteka wypuszcza limitowane edycje swoich piw, które zazwyczaj są dostępne tylko przez krótki czas. Jeśli lubicie próbować nowych piw, warto wpadać tu od czasu do czasu. Jest duża szansa, że natkniecie się na coś nowego.

Ściany pokryte kapslami i plakatami wyróżniają wystrój lokalu. Stoły z prawdziwego drewna to rzadki widok w nowoczesnych barach. W tle, jak to zwykle bywa, gra muzyka gitarowa. Dzięki temu jest to świetne miejsce do delektowania się piwem.

Wolisz wypić piwo w domu? Sklep Piwoteka znajduje się obok baru. Tutaj możesz kupić swoje piwo w szklanej butelce i zabrać je do domu!

Z Innej Beczki

From a Different Barrel ma bardzo kameralną atmosferę. Przypomina to trochę piwnicę, w której serwowane są piwa prosto z beczek. W pewnym sensie jest to prawda - mogą zaoferować wybór najwyżej kilkunastu piw, które nalali ze swoich kegów. Obsługa pubu jest kompetentna i potrafi pomóc w wyborze odpowiedniego piwa.

Ogródek wypełniony jest setkami lamp i leżaków, dzięki czemu jest najbardziej klimatyczny. Nie jest on na zewnątrz jak większość barów. Zamiast tego leży pod ziemią i jest chroniony ze wszystkich stron przez ściany. Można tam wygodnie siedzieć nawet w wietrzne dni, bo jest dość komfortowo.

Warto odwiedzić Inną Beczkę, choćby po to, by zobaczyć oryginalny ogród. Nie ma takiego w każdym mieście!

Chmielowa Dolina

Chmielowa Dolina to nie jest miejsce, które da się oszukać. Nazwa i wystrój od razu zdradzają, jakie ut drinki serwuje Dolina Chmielu. Neon w kolorze zielonym przyciąga ludzi do lokalu. Szczególnie dobrze prezentuje się w nocy. Lokal wypełniony jest chmielem i ziarnami, tak jakby właściciele trzymali wszystkie składniki na piwo na widoku.

A co z trunkami? Hop Valley oferuje szeroki wybór trunków butelkowanych i lanych z lokalnych browarów, jak i tych z dalszych stron. Piwo przychodzi w odpowiednim kuflu i jest zawsze schłodzone.

Klubopiwiarnia

Klubopiwiarnia to wiele popularnych klubokawiarni w całym kraju. Można tu napić się świetnego piwa rzemieślniczego i zjeść pyszny posiłek. Na miejscu powstaje sześć rodzajów piwa, w tym pszeniczne i IPA.

Wystrój przypomina klasyczny bar, ale z nutą nowoczesności.

Ciekawostka: Browarnicy twierdzą, że ich piwo nie powoduje kaca! Możecie sprawdzić to sami.

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!