Najnowsze wiadomości

16 kwietnia 2024 14:54

Jakie jest najlepsze warszawskie piwo kraftowe? Lista browarów rzemieślniczych.Warszawa jest domem dla prawie dwóch milionów ludzi. Można założyć, że wielu z nich lubi dobre piwo, zwłaszcza jeśli jest ono produkowane z naturalnych składników. Jak radzi sobie stołeczny browar kraftowy? Dziś sprawdzimy kilka bardzo popularnych lokali, w których klienci walą "drzwiami i oknami!".

Co to jest piwo rzemieślnicze?

Piwa rzemieślnicze stanowią przeciwwagę dla wielkoskalowych napojów produkowanych przez wielkie koncerny. W wyniku "piwnej rewolucji" na rynku pojawiło się mnóstwo browarów. Nie stawiały one na ilość, ale na jakość. Powstały wtedy takie zakłady jak tarnowski browar Trzechkumpli. Do dziś przyciągają one klientów z całej Polski i świata.

Jest to piwo Vaginal uwarzone z... dwóch modeli wagin. Jest to.

Dlaczego "kraft" jest tak popularny? Kraft to skrót od angielskiego słowa craft, które oznacza "rzemiosło". Browary rzemieślnicze to często małe firmy, które są niezależne od korporacyjnej machiny. Ich właściciele są kreatywni i stawiają na wysokiej jakości, naturalne składniki.

Gdzie znaleźć dobre piwa kraftowe?

Wiele świetnych browarów rzemieślniczych można znaleźć w centrum Warszawy i na jej obrzeżach. Niektóre z nich są znane ze swojej długiej historii i doświadczenia, inne dopiero zaczynają tworzyć historię browarnictwa. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej znanym lokalom, które oferują swoim klientom wyjątkowe piwo.

Browar Warszawski

Właściciele Browaru Warszawskiego postawili sobie za cel przywrócenie historycznych tradycji polskiego browarnictwa. Na miejscu dostępny jest duży wybór lokalnych piw. Ale na tym zabawa się nie kończy. Bar połączony jest z dwoma restauracjami i barem z koktajlami. Browar Warszawski wyróżnia się wśród pozostałych. Robi to nie tylko dlatego, że kieruje się tradycją, ale także dlatego, że ważną rolę odgrywają nowoczesne rozwiązania. Jest to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie. W browarze produkuje się 19 rodzajów. Niektóre z piw są inspirowane historią Browarów Warszawskich, inne zaś są nowe i innowacyjne.

Chcesz zabrać piwo do domu? Jest to możliwe!!! W Browarze Warszawskim możesz zamówić dowolny trunek do zabrania do domu.

Artezan

Artezan, kolejny warszawski browar, skupia się na europejskiej klasyce piwowarskiej. W ofercie mają zarówno piwa regularne, jak i limitowane. Niektóre z nich warzone są tylko raz w roku, inne rzadziej. Długo dojrzewają w dębowych beczkach, zanim zostaną rozlane do kufli.

Seria Kroniki Artezana to godne uwagi nawiązania do historii i lokalnych zabytków. Ulica Grodziska, przy której znajduje się browar, przez wiele setek lat była niegdyś lokalnym centrum przemysłowym. Jak twierdzi producent, "każde piwo z serii to inna historia".

Jesteś piwnym snobem i właśnie odwiedzasz stolicę? Nie przegapcie browaru Artezan!

Beer Bros

Strona domowa browaru Beer Bros ma naprawdę innowacyjny wydźwięk. Twórcy piwa nie chcieli dokładać więcej pracy do rynku zdominowanego w dużej mierze przez duże koncerny i w 2013 roku postanowili rozpocząć własną produkcję. W 2015 roku udało im się to i stworzyli pierwsze piwo Beer Bros.

Ten lokal jest ciekawy nie tylko ze względu na swój produkt, ale także z powodu wyjątkowej lokalizacji. Browar mieści się w budynkach, które w XIX wieku służyły w Żyrardowie jako fabryki szycia. Teren wokół browaru wypełniony jest industrialną atmosferą.

Jak twierdzą właściciele, piwo to po prostu sposób na dobrą zabawę.

Palatum

Choć Palatum to mały rodzinny browar, jego oferta zjednała sobie wszystkich piwoszy na Mazowszu. Klienci doceniają kunszt warszawskich piwowarów. Zakład wygrał niejeden konkurs piw kraftowych.

Kładą nacisk na używanie tylko najlepszych, w pełni naturalnych składników i profesjonalnego sprzętu. Możesz uwierzyć im na słowo, jak niesamowity jest efekt końcowy.
"Palatum to smak prawdziwego rzemiosła".

Sięgnij po piwa kraftowe w Polsce!

Jak widać, Warszawa ma szeroki wybór piwa. Znajdziesz tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubisz IPA z lekką owocową nutą, czy ciemne portery. Sięgnij po piwo kraftowe prosto ze stolicy!

O alkoholach

Wszystko na temat alkoholi, które warto znać!